Mnichovohradišťský Kemp vítězů navštívila Karolína Erbanová

Mnichovohradišťský kemp vítězů navštívila Karolína Erbanová. Foto: Petr Novák

V týdnu od 9. do 13. srpna probíhá v Mnichově Hradišti na Atletickém stadionu Josefa Hrona první letošní turnus Kempu vítězů, sportovních her pro děti pod vedením a patronátem profesionálních atletů Denisy a Adama Sebastiana Helceletových. Ve středu 11. srpna zpestřila dětem program vzácná návštěva, bývalá rychlobruslařka a olympionička Karolína Erbanová.

„Letošní rok byl ve znamení letních olympijských her, a proto i pro kempy jsme připravili olympijské téma. Hosty na kemp jsme tedy vybírali z řad olympijských medailistů, i když třeba z olympiád zimních,“ objasňuje Adam Sebastian Helcelet.

V případě Mnichova Hradiště padla volba na Karolínu Erbanovou, rodačku z Vrchlabí, která má za sebou úspěšnou kariéru rychlobruslařky. Je například bronzovou medailistkou ze Zimních olympijských her 2018, dvojnásobnou bronzovou medailistkou z mistrovství světa a mistryní Evropy 2018. Na besedě s dětskými sportovci zavzpomínala na své sportovní úspěchy a popsala svou cestu od rychlobruslení k florbalu a následný návrat k hokeji, jemuž se věnovala v dětství. V současné době působí v HC Jičín.

Sportovkyně přivezla ukázat i svou medaili, a dokonce ji nechala i kolovat, tak aby si na ni každý z malých vítězů mohl sáhnout.

Jak kempy probíhají?

Kempy se konají během léta v několika městech v celé republice. Akce je pořádána formou příměstského tábora od pondělí do pátku (vždy od 8.00 do 16.30 hodin). Celý týden vede děti šéftrenérka Denisa Helceletová společně s dalšími profesionálními atlety.

„Momentálně je tady 35 dětí, což je maximální kapacita, aby se jim mohli trenéři individuálně věnovat,“ upřesňuje Adam Sebastian Helcelet. Většina dětí je z Hradiště, ale účastní se i děti například z Kosmonos či Mladé Boleslavi. Zúčastnit se mohou všechny děti ve věku od 6 do 15 let, nemusí být nutně sportovci či atleti. Trenéři dokáží kontinuálně pracovat s kýmkoli a přizpůsobí se jeho individuálním potřebám.

Kemp vítězů dává absolventům sportovní základ, díky němuž se pak mohou rozvíjet v jiných sportech a specializovat se. Mezi dětmi jsou například malí fotbalisté, tenisté či hokejisté, ale atletika je průprava pro všechny sporty. „Dále máme i speciálně zaměřené trenéry, například gymnastku či tanečnici. I ti mají přínos pro kemp a jsme za ně rádi. Chceme být zkrátka všestranní,“ shrnuje Adam Sebastian Helcelet.

Zatímco dopoledne se věnují děti atletice, odpoledne mají volnější. Věnují se procvičování angličtiny a různým hrám. „Nemůžeme vyžadovat jen dřinu a dril. Připravujeme program tak, že si děti hrají a ani nevědí, že sportují. A to je náš hlavní cíl,“ dodává Adam Sebastian Helcelet.

V Hradišti bude letos i druhý turnus

Mnichovo Hradiště je mezi ostatními městy, kde se Kempy vítězů konají, specifické jednak tím, že zde Adam Sebastian Helcelet má částečně rodinné kořeny, ale také rekordním zájmem ze strany dětí. Z celkem devatenácti letošních kempů bylo Hradiště obsazeno jako první. I proto se na konci srpna koná druhý turnus kempu, a to od 23. do 27. srpna 2021 opět na Atletickém stadionu Josefa Hrona. Tam ještě pár volných míst zbývá, proto pokud chtějí vaše ratolesti zažít bohatý sportovní program ještě letos, neváhejte s přihlášením. A už teď se začínají plnit termíny i na příští rok.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top