Krojovaný průvod, staročeský jarmark a mnoho dalšího. Pojizerský folklorní festival v Bakově vypukne už příští týden

Krojovaný průvod, staročeský jarmark a mnoho dalšího. Pojizerský folklorní festival v Bakově vypukne už příští týden
Krojovaný průvod, staročeský jarmark a mnoho dalšího. Pojizerský folklorní festival v Bakově vypukne už příští týden

Začátkem července čeká Bakov nad Jizerou jubilejní, 10. ročník Pojizerského folklorního festivalu.

Letošní program bude jako vždy zajímavý. V pátek 1. července se bude konat v bakovském divadle od 19 hodin již tradiční beseda s hostem. Tentokráte přijal pozvání známý trenér a kouč Marian Jelínek. O hudební doprovod se postará lidová muzika folklorního souboru Gaudeamus VŠE z Prahy. Počet míst je omezen, a proto je dobré si zakoupit lístky včas. Předprodej začal 1. června v bakovské knihovně a cena je 100 Kč.

V sobotu 2. července začneme od 13 hodin v Komenského sadech pietním aktem u pomníku padlých vojínů z obou světových válek a poté se odtud vydá krojovaný průvod Žižkovou ulicí, která bude slavnostně vyzdobena, až na bakovské Mírové náměstí, kde bude slavnostně zahájen celý festival. Všechny tanečníky a hudebníky můžete podpořit právě již při průvodu. Budete mít možnost zde shlédnout DFS Vonička z Prahy, FS Gaudeamus VŠE z Prahy a FS Bejvávalo z Prahy. V čele průvodu půjdou jako vždy členové Československé obce legionářské a také místní hasiči v dobových stejnokrojích a uniformách. Po slavnostním zahájení proběhne křest knihy Hudebníkem u ČS kavalerie v Rusku, jejímž autorem je Tomáš Drábek.

Na tomto jubilejním ročníku se uskuteční také setkání u cimbálu s cimbálovou muzikou Dušana Kotlára. A závěr bude patřit vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna, který je jediným profesionálním tělesem svého druhu v ČR. Na bakovském festivalu již v minulosti vystoupil na prvním ročníku.

Dále se můžete těšit na staročeský jarmark s rukodělnými řemesly, občerstvení a pochutiny. Pro děti bude opět připraven stánek, kde budou moci malovat obrázky a rozvíjet svou tvořivost pod vedením manželů Chocholoušových, kteří jim věnují celý svůj čas na festivalu již od prvního ročníku. Nejlepší tři obrázky budou odměněny pěknými cenami.

Stejně jako při minulých ročnících bude otevřeno Muzeum Bakovska s výstavou ZUŠ. Vstupné na festival je pro všechny návštěvníky zdarma, případně lze v informačním stánku přispět dobrovolným vstupným.

Generálními partnery festivalu jsou Středočeský kraj a VaK MB, hlavními mediálními partnery jsou Signál rádio a První boleslavská.
Sledujte webové stránky www.pojizerskyfestival.bakovnj.cz, kde se dozvíte všechny aktuality.

 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top