Kapacitu Základní školy Sokolovská rozšíří tři odborné učebny o 90 míst, výtah zajistí bezbariérový přístup

Kapacitu Základní školy Sokolovská rozšíří tři odborné učebny o 90 míst, výtah zajistí bezbariérový přístup. Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Mnichovohradišťské školy se potýkají s nedostatkem míst pro žáky a demografický výhled naznačuje, že situace bude v příštích letech stále napjatější. V roce 2020 tak vznikla studie, která vyčerpávajícím způsobem naznačila, kde by mohly nové školní kapacity vzniknout. Z celé řady dílčích projektů, mezi nimiž figuruje například dostavba nového křídla školního kampusu na Vrchlického návrší, nástavba na nové budově ZŠ Sokolovská nebo nový pavilon v jejím areálu, se město rozhodlo realizovat jako první nadstavbu nad krčkem, který spojuje starou a novou budovu ZŠ Sokolovská.

„V prostoru nad vchodem do školy vzniknou tři odborné učebny s kapacitou 30 dětí a jeden kabinet. Součástí projektu bude rovněž výtah a předokenní žaluzie na stávající budově, které zvýší komfort ve slunečných dnech,“ vyjmenovává projektová manažerka městského úřadu Martina Kulíková.

Přestože stavba chod školy ovlivní – pokud se podaří vybrat dodavatele, potrvá od konce června 2024 do konce ledna 2025 – jejím prostřednictvím se počet míst ve škole podaří navýšit poměrně rychle a bez zásadních dopadů na chod školy. Zhotovitel na začátku léta prostor stavby od zbytku školy provizorně oddělí, následně se pustí do samotné nadstavby. Jedna třída bude po dobu stavby umístěna v náhradních prostorách.

Po dokončení stavby se stará a nová budova školy dočkají propojení i na úrovni prvního nadzemního podlaží, což usnadní žákům i pedagogům pohyb po škole. Součástí projektu je vedle vybavení nových tříd rovněž výměna šatních skříněk v přízemí.
Realizace nadstavby nad spojovacím krčkem bude stát zhruba 30 milionů korun. Město se na tuto velkou investici samozřejmě snaží získat dotační peníze, zatím však s nejistým výsledkem. V případě, že město dotaci nezíská, je odhodláno realizovat tuto investici z vlastního rozpočtu.

Více o navyšování kapacit mnichovohradišťských škol naleznete na webu města

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top