Dopravní podnik Kněžmost má nový autobus

Nový autobus Dopravního podniku Kněžmost. Foto: obec

Již více než měsíc je na linkách Dopravního podniku Kněžmost v provozu nový autobus, který byl pořízen na základě rozhodnutí zastupitelstva obce. Výběrové řízení proběhlo v loňském roce a vítěznou nabídku podala společnost SOR Libchavy. Celková cena překročila čtyři miliony a dvě stě tisíc korun. Obec přispěla na pořízení autobusu pěti sty tisíci korunami, větší část pořizovací ceny financuje ERSTE Leasing.

„Důvodem nákupu nového autobusu byl špatný stav toho předchozího, který navíc nesplňoval kritérium Středočeského kraje na stáří vozového parku,“ uvedl místostarosta Kněžmostu Adam Pospíšil. „Autobus je vybaven přesně dle požadavků Středočeského kraje a věřím, že budou cestující spokojeni jak s výbavou, tak s pohodlím nového autobusu,“ dodal místostarosta.

Někoho možná překvapí červeno-bílé barevné provedení nového vozu. Tuto specifickou barevnost určuje Středočeský kraj, který je hlavním objednavatelem linek na Mladoboleslavsku. Autobus se odlišuje jen nápisy provozovatele. Podobně barevných autobusů bude postupně přibývat, jelikož všechny nové musí splňovat danou podmínku.

S pořízením nového vozu a jeho barevností se pojí rovněž největší změna za posledních dvacet let, která se chystá v rámci veřejné dopravy. Od prosince letošního roku by mělo dojít k zařazení Mnichovohradišťska do integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Náš web brzy přinese podrobnosti.

Kategorie: 
Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top