Do Mnichova Hradiště zavítali hejtmani dvou krajů

Setkání hejtmanů a starostů v Mnichově Hradišti, 8. července 2021. Foto: město

Čtvrtek 8. července 2021 byl pro Mnichovo Hradiště ve znamení výjimečné hejtmanské návštěvy. Do města zavítala na pozvání starosty Ondřeje Lochmana středočeská hejtmanka Petra Pecková, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a starosta Turnova Tomáš Hocke. Od vzniku krajů hostilo naše město hejtmany obou sousedních krajů vůbec poprvé.

Tématy společného jednání bylo posílení spolupráce obou krajů v sousedních regionech Mnichova Hradiště a Turnova, konkrétně v otázce cestovního ruchu, propagace a péče o region Českého ráje. Velkým tématem byla i doprava, a to jak ta alternativní díky projektu cyklotrasy Greenway Jizera, tak i rychlé železniční spojení Liberec – Praha, rovněž regionální doprava a bližší propojení hromadné dopravy včetně jízdních tarifů.

„Závěrem setkání jsem předal hejtmanům analýzu možné změny územněsprávního členění – zařazení obce s rozšířenou působností Mnichovo Hradiště do správního obvodu Liberecký kraj. Bližší spolupráce ORP Turnov a ORP Mnichovo Hradiště jakožto moderátorů spolupráce obou krajů může přinést posílení služeb a infrastruktury pro občany. Otázka zvažované změny, případně vytvoření nového okresu by mohla občanům v regionu zásadním způsobem zjednodušit úřední agendu státní správy“, okomentoval čtvrteční setkání starosta města Ondřej Lochman. „Analýza také jasně pojmenovává, že proces by byl mimořádně náročný. Na pořadu dne navíc teď máme jiná aktuální témata, která nás pálí a musíme je řešit. Spolupráce je však bez ohledu na neviditelné hranice kraje v rámci regionu, v rámci Českého ráje a celé řady dalších oblastí výborná a funkční již nyní,“ doplnil starosta.

Nad radnicí zavlály vlajky Libereckého a Středočeského kraje, vlajka České republiky a vlajka Mnichova Hradiště.

Celý příspěvek včetně oficiálních fotografií naleznete na facebooku města.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top