Do Dne zdraví a sociálních služeb v Mladé Boleslavi se zapojí i organizace z Mnichovohradišťska

Dne zdraví a sociálních služeb v Mladé Boleslavi v roce 2019. Foto: Petr Novák

Ve středu 22. června se v Mladé Boleslavi na prostranství před Bondy centrem od 10 do 16 hodin uskuteční v pořadí již druhý Den zdraví a sociálních služeb. Ten první se konal v roce 2019 a setkal se s kladným ohlasem veřejnosti. Den zdraví a sociálních služeb pořádá město ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda. Zapojují se do něj i organizace z Mnichovohradišťska.

Každý, kdo Den zdraví a sociálních služeb navštíví, se bude moci seznámit s veškerými dostupnými sociálními službami, které fungují na území města. Své služby bude prezentovat různorodí poskytovatelé sociálních a zdravotních služeb, se kterými město spolupracuje. Z těch, které mají sídlo na Mnichovohradišťsku, to bude Spokojený domov, který poskytuje sociální služby v domácnostech seniorů a handicapovaných, nebo poskytovatel domácí zdravotní péče a fyzioterapie Malyra.

K dispozici bude také nový katalog sociálních služeb, který byl pro letošní rok aktualizován. Lidé si u stánků jednotlivých organizací budou moci například nechat změřit krevní tlak a zjistit krevní skupinu a změřit hladinu krevního cukru. Připravena bude také prezentace zdravotních kompenzačních pomůcek s možností jejich vyzkoušení.

Letošní Den zdraví a sociálních služeb chce kromě zdravotní prevence a pohybu také motivovat lidi k aktivnímu přístupu k životu, aby preventivně předcházeli krizovým životním situacím, a pokud se do nich dostanou, aby je úspěšně zvládli. Pro aktivní účastníky jsou připraveny věcné odměny od Zaměstnanecké pojišťovny Škoda a od městské společnosti SARA MB.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top