Do budovy Klubu se letos vrátí kulturní programy

Budova Klubu 21. února 2024. Foto: Petr Novák

Kompletní rekonstrukce budovy čp. 299 na Masarykově náměstí, známější jako budova Klubu, probíhá už od loňského jara v režii stavební firmy Chládek & Tintěra z Litoměřic. Stavba, jejíž celkové náklady se šplhají k 42 milionům (město získalo 19,3 milionu jako dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj), by měla být dokončená v polovině letošního roku.

Postup prací vloni na podzim zkomplikoval rychlý nástup zimy, který stavebníky donutil k úpravě jízdního řádu jednotlivých prací. Kolemjdoucí si tak jistě všímají, že pod lešením už se rýsuje nová vápenocementová fasáda, která bude vyvedena ve stejném duchu jako fasáda radnice. Ve výstavbě jsou rovněž trojúhelníková průčelí na úrovni podkroví, která objekt vrátí jeho klasicistní vzezření.

Novou střechu kulturní stánek zatím ještě postrádá, aktuálně se na ní ale intenzivně pracuje. Pokračují rovněž práce ve vnitřních prostorách. Dokončeny jsou rozvody, sádrokartonové příčky vymezují jednotlivé kanceláře – do nich se po dokončení rekonstrukce přesune jednak Klub, jednak vybrané odbory městského úřadu.

Po vybavení sálu Klubu moderní audiovizuální technikou, na kterou přispěl dvěma miliony korun Nadační fond Škoda Auto, se do Klubu opět vrátí kulturní pořady či zasedání zastupitelstva. Tentokrát však již budou jejich dějištěm nové vzdušné a elegantní prostory. 

Zdroj: Kamelot č. 2/2024

Budova Klubu 21. února 2024. Foto: Petr Novák
Budova Klubu 21. února 2024. Foto: Petr Novák

Mohlo by vás také zajímat:

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top