Dneboh hostil 5. závod Velké ceny ČR v požárním útoku. Místní družstvo SDH mimo soutěž atakovalo národní rekord

Dneboh hostil 5. závod Velké ceny ČR v požárním útoku. Foto: HZS Středočeského kraje

Ve středu 22. září se ve víceúčelovém sportovním areálu ve Dnebohu konal 5. závod XXIV. ročníku Velké ceny ČR v požárním útoku družstev HZS krajů a HZS podniků, které bylo zároveň posledním kolem letošního ročníku. Domácí družstvo dobrovolných hasičů z Dneboha se zúčastnilo pouze mimo soutěž, za výsledek se ale nemusí stydět – atakovalo národní rekord!

Na startovní listině se objevilo celkem devět týmů, osm zástupců HZS krajů a jeden HZS podniku, konkrétně HZS podniku Správa železnic Plzeň. Mimo soutěž pak nastoupila, jak už je zvykem, také místní dobrovolná jednotka Dneboh. Při slavnostním nástupu všechny přítomné pozdravil a mnoho sportovních úspěchů popřál náměstek ředitele HZS Středočeského kraje pro IZS a operační řízení Miloš Hladík a v jedenáct hodin byl odstartován první pokus, který zahájili obhájci loňského titulu z HZS Vysočina.

Každé soutěžní družstvo absolvovalo dva pokusy a pro celkové pořadí se započítal lepší časový výsledek. Všichni soutěžící byli oceněni originálními skleněnými poháry a výrobky od sponzora soutěže. Závodníci, kteří se umístili „na bedně“, si odvezli navíc také dárkové koše.

Jelikož bylo toto kolo závěrečné, bylo nutné také zpracovat celkové pořadí v letošním ročníku Velké ceny ČR v požárním útoku a samozřejmě ocenit výherce. Překvapení se v tomto závodě a ani v celkovém pořadí nekonalo a prvenství obhájili borci z HZS Vysočina a odvezli si kromě cen také putovní pohár. Výherní čas byl 23,86 sekund a s tím spojených 15 bodů. Celkově toto družstvo získalo 52 započtených bodů a jsou stále nepřekonanými rekordmany s časem 23,40 sekund. Tento čas je zároveň platným národním rekordem. Při letošním posledním závodě ovšem tuto hranici atakovalo místní družstvo dobrovolných hasičů z Dneboha, které, ač závodí mimo soutěž, svůj druhý pokus skočilo s časem 23,45 sekund.

Na druhém místě se umístilo družstvo HZS Zlínského kraje s časem 23,97 sekund a s bodovým přírůstkem 12. Celkově získalo 52 započtených bodů. Třetí místo v 5. závodě obsadili soutěžící z HZS Moravskoslezského kraje územního odboru Ostrava s časem 24,31. V celkovém pořadí však na třetím místě skončilo družstvo HZS Plzeňského kraje územního odboru Domažlice s nejlepším časem z druhého kola v Odoleně Vodě a to 24,47 a s celkovým počtem započtených bodů 36.

Ceny v podobě skleněných pohárů, věcných darů a dárkových košů převzali účastníci klání z rukou náměstka ředitele HZS Středočeského kraje pro IZS a operační řízení Miloše Hladíka, ředitele územního odboru Mladá Boleslav Davida Bárty a prezidenta Asociace velitelů Hasičských záchranných sborů podniků Metoděje Popova.

Zdroj: Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje