Debutová píseň „Slova“ od Heleny Kalambové a Beaty Hlavenkové bude mít premiéru na koncertě v Mnichově Hradišti

Helena Kalambová

V těchto dnech vychází debutový singl operní zpěvačky Heleny Kalambové nazvaný Slova, na kterém se významně podílela hudební producentka, skladatelka a klavíristka Beata Hlavenková. Mladá zpěvačka představí debutovou píseň Slova ve svém rodném kraji. Vystoupí s kapelou v intimním a laskavém prostředí nového sálu Café Ořech v Mnichově Hradišti v sobotu 25. června od 19 hodin.

Jedná se o první vystoupení v domácím prostředí od dob, kdy se začala profesionálně věnovat hudbě. Poslední roky předznamenaly změnu v jejím repertoáru, kdy se kromě klasické hudby přidala i vlastní tvorba.

„Píseň Slova vypráví o tom, že sice vnímáme slova jako součást našeho denního bytí, na druhou stranu s nimi v praxi neumíme příliš zacházet. Chtěla jsem připomenout, co mohou slova v dobrém i zlém působit,“ říká Helena Kalambová o své debutové písni, na které spolupracovala se skladatelkou, hudební producentkou a klavíristkou Beatou Hlavenkovou. Jedná se o zcela výjimečné spojení na české hudební scéně.

„Helena je výborná operní zpěvačka, která má chuť a talent se vyjadřovat i svou vlastní tvorbou. Je otevřená modernímu zvuku a pojetí, ochotná přizpůsobit svůj projev jinému žánru,“ líčí Beata Hlavenková. 

Píseň vznikala takzvaným tvůrčím ping-pongem, stejně jako její text.

„Výsledné aranžmá a sound design byl v mé režii, kdy jsem věděla, že mohu svobodně zpracovat píseň tak, jak si to žádá a jak jí to bude nejvíce slušet,“ dodává Beata Hlavenková.

Helena Kalambová začala skládat zhruba před dvěma lety. Kvůli covidu se její práce v oblasti klasické hudby zcela zastavila.

„Byla jsem frustrovaná, když mi došlo, že bez dirigenta, klavíristy či režiséra nemohu jako interpret sama fungovat. Sedla jsem proto ke klavíru a začala psát vlastní písně,“ popisuje zpěvačka svou cestu od opery k písňové tvorbě až k debutovému singlu.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top