Chcete nominovat hradišťskou osobnost na Cenu města? Čas máte již jen do konce listopadu

Jedním z nositelů ceny města byl básník Josef Brož (1921–2020). Ilustrační foto: Petr Novák

Do úterý 30. listopadu je čas navrhovat osobnosti do již 7. ročníku ceny města Mnichovo Hradiště. Ocenění se uděluje za významný přínos k rozvoji města nebo za mimořádnou činnost v různých oblastech života. Cena je rozdělena do dvou kategorií – za celoživotní přínos a za přínos v roce 2021. O udělení cen rozhodne v tajném hlasování zastupitelstvo města na své prosincové schůzi a ocenění bude uděleno již tradičně během Reprezentačního plesu města na začátku roku.

Pro podání nominace je potřeba vyplnit jednoduchý formulář a doručit jej do 30. listopadu 2021 do 15 hodin na podatelnu či na e-mail podatelna@mnhradiste.cz. Formulář nominace a pravidla udílení cen jsou ke stažení na webu města nebo si je můžete vyzvednout na podatelně městského úřadu. Podat návrh na ocenění může každý občan města. Informace o navrhovateli jsou důvěrné a bez předchozí dohody je město nebude zveřejňovat.

Bližší informace poskytne Aleš Rychlý, (725 977 020, ales.rychly@mnhradiste.cz).

Pro vítěze budou kromě listin o udělení ceny připravena krásná díla vytvořená uměleckým kovářem Pavlem Kverkem a studenty a pedagogy Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Kamenický Šenov.

V minulých letech cenu města za celoživotní přínos získali Josef BrožVlastimil Kouřil, manželé Alena a Ladislav HejloviHelena Průšková (in memoriam), Josef FlanderkaEduard Jan HavránekVratislav ŠvermaJosef Marek (in memoriam), Blanka GlaserováFrantišek Pešán a hudební skupina Diskant. V roce loňském cenu města získal Václav TomanLuboš Dvořáček a Lenka Brynychová byli oceněni za záchranu lidského života v roce 2015 v kategorii roční přínos.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top