Na Masarykově náměstí otevírá nová ordinace kostní denzitometrie MUDr. Jaroslava Pfeffera

Foto: MEDICARE CPP

Praktický lékař MUDr. Jaroslav Pfeffer otevřel ve svém působišti v Mnichově Hradišti na Masarykově náměstí čp. 246 novou ordinaci kostní denzitometrie.

Jedná se o bezbolestnou metodu vyšetření, která určuje hustotu minerálů v kostech. Lékař je na základě vyšetření schopen odhadnout, jak velká jsou rizika zlomenin spojených s osteoporózou.

Na vyšetření je třeba se objednat na webových stránkách www.medicarecpp.cz.

J. I. Linek 300: barokní hudba, poctivé pivo a konkrétní pomoc seniorům a handicapovaným

J. I. Linek 300: barokní hudba, poctivé pivo a konkrétní pomoc seniorům a handicapovaným

Rok 2025 je ve znamení významného hudebního jubilea. Uplynulo 300 let od narození českého barokního skladatele a kantora Jiřího Ignáce Linka, který pocházel z Bakova nad Jizerou. Jeho odkaz ožívá díky projektu J. I. Linek 300, který propojuje kulturu, regionální řemeslo a dobročinnost.

Policisté zvou na další ročník Středočeského policejního pochodu v Českém ráji

Policisté zvou na další ročník Středočeského policejního pochodu v Českém ráji

Policisté územního odboru Mladá Boleslav připravili pro své kolegy, členy všech složek integrovaného záchranného systému a také širokou veřejnost v pořadí již osmý ročník Středočeského policejního pochodu. Akce se uskuteční v sobotu 27. září.

Mapujeme příjmení na Mnichovohradišťsku: Koťátko

Anna Kolomazníková a Josef Koťátko

Příjmení odvozená z pojmenování zvířat mohou nést určitou metaforu dle podoby či jiných vlastností, na základě přezdívky, ale také domovního znamení. Příjmení Koťátko je zdrobnělinou, mohlo tedy označovat člověka malé postavy, snad i milé povahy. S jistotou ale skutečnou motivaci vzniku příjmení nevíme. V ČR máme doložena i příjmení Kočka, Kocour, Kocourek, Kotě a další. Rovněž existují odvozeniny a nářeční podoby typu Kočica, Kocúr apod. Od slova kocour mohou být odvozena příjmení i Kot, Kotek či Kotík.

Květen bude plný výletů Klubu českých turistů

Dnes je poslední dubnový den, zítřkem počínaje se dostaneme do jednoho z nejkrásnějších období v roce. I my bychom rádi přispěli k tomu, aby byl květen tím nej- obdobím, proto přinášíme nabídku výletů, z nichž si snad ten svůj vyberete.

Středočeský kraj zve odbornou veřejnost na lesnický seminář

Středočeský kraj zve odbornou veřejnost na lesnický seminář

Krajský úřad Středočeského kraje (Odbor životního prostředí a zemědělství, oddělení zemědělství a lesnictví) zve na Lesnický seminář Středočeského kraje. Seminář je pořádán pod záštitou radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jindřišky Romba.

Akce je primárně určena vlastníkům a nájemcům lesů, odborným lesním hospodářům, pracovníkům státní správy lesů, popřípadě dalším zaměstnancům lesnického sektoru. Ostatní účastníci se zájmem o danou problematiku jsou samozřejmě také vítáni.

Mladoboleslavské divadlo nabídne Kyanid o páté

Foto: Jarmila Vlčková

Předposledním titulem před letní pauzou bude v mladoboleslavském divadle komorní drama Kyanid o páté. Hru napsal český spisovatel, dramatik a novinář Pavel Kohout na základě literární předlohy polské prozaičky Tecie Werbowski s názvem Zeď mezi námi. 

Paní Werbowski shodou příznivých okolností navštívila v průběhu zkoušení inscenace Českou republiku a v jejím nabitém programu si našla čas na setkání s ředitelkou divadla Janetou Benešovou a dramaturgyní Kateřinou Suchanovou. Setkání bylo velmi obohacující pro obě strany. 

Senioři navštíví dva jihomoravské zámky. Pojeďte s nimi do Blanska a Lysic

Senioři navštíví dva jihomoravské zámky. Pojeďte s nimi do Blanska a Lysic

Květnový výlet spolku Senioři nejen sobě potěší hlavně milovníky zámků. Během jednoho dne navštíví hned dva, a to na jižní Moravě. Nejprve si prohlédnou základní okruh a zahradu zámku Lysice, poté je čeká společný oběd a program bude završen prohlídkou zámku Blansko. Chcete jet s nimi?

Výlet se uskuteční v úterý 27. května. Cena za dopravu je 800 Kč za osobu. 

Odjezd:

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top