Vánoční kouzelný jarmark v Ptýrově nabídne bohatý program pro všechny generace

Ilustrační foto: Radek Žďánský

V neděli 17. prosince se v Ptýrově chystá vánoční kouzelný jarmark.

Těšit se můžete na lokální tvůrce, živou hudbu (Tady & Teď), program pro děti, vánoční fotografování pro návštěvníky zdarma, svařák a cukroví, adventní atmosféru a přátelská setkání.

Vystavovatelé se mohou registrovat do 5. prosince na e-mailu nevyhostena.v@email.cz.

 

V Ptýrově hořela škola! Den se složkami IZS potěšil zejména dětské návštěvníky

Ukázka hašení požáru „školy“. Foto: Petr Novák

V sobotu 17. června odpoledne dorazili na hřiště do místní části Braňka hasiči, záchranná služba i policie. Naštěstí se jednalo pouze o ukázku práce integrovaného záchranného systému (IZS), kterou si tyto složky připravily pro dětské i dospělé návštěvníky.

Akci pořádala obec Ptýrov ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, JSDH Nová Ves u Bakova, Policií ČR a Zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje. Ti všichni se podíleli na bohatém programu. 

Den se složkami IZS na Braňce přinese ukázku zásahů, prohlídku techniky a program pro děti

Ilustrační foto: Petr Novák

Obec Ptýrov ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, JSDH Nová Ves, Policií ČR a Zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje zve na společenskou akci integrovaného záchranného systému (IZS).

Den se složkami IZS se uskuteční v sobotu 17. června od 14 do 16 hodin na hřišti na Braňce.

Během akce se můžete těšit na ukázky výcviku a zásahů jednotlivých složek, ukázku práce zásahových psů, techniku Policie ČR, prohlídku vozů a dětský program.

Ilustrační foto: Petr Novák

Zemřela Františka Čoková. Čím se rodačka z Mnichovohradišťska zapsala do historie?

Františka Čoková v roce 2016. Foto: Petr Novák

V sobotu 29. dubna 2023 ve věku 87 let navždy odešla Františka Čoková, rozená Kolocová, pocházející z Mnichovohradišťska. I když se na rozdíl od svého syna Viléma nedostala do širšího povědomí veřejnosti, vzpomínku si jistě zaslouží. 

Františka Čoková se narodila 20. března 1936 v Ptýrovci do rodiny řezníka Václava Koloce, pocházejícího z Veselé, a jeho manželky Julie, roz. Sládečkové. Rodiče měli od obce Ptýrov pronajatý hostinec Čarda, který se nacházel u ptýrovského dřevěného mostu. Matka Julie Kolocová byla aktivní baráčnice.

Do Ptýrova opět zavítá Jaroslav Dušek. Tentokrát s Viliamem Poltikovičem

Do Ptýrova opět zavítá Jaroslav Dušek. Tentokrát s Viliamem Poltikovičem

Další setkání z cyklu Buď zdráv s Jaroslavem Duškem se uskuteční v neděli 23. dubna v 11 hodin na obecním úřadě v Ptýrově.

Tentokrát s sebou Jaroslav Dušek přiveze hosta, spisovatele a dokumentaristu Viliama Poltikoviče. Součástí setkání bude promítání ukázek z filmu Smrt jako brána.

Vstupenky jsou k zakoupení na obecním úřadě.

V pátek se na Braňce koná oldies retro diskotéka

V pátek se na Braňce koná oldies retro diskotéka

V pátek 31. března od 19.30 hodin se v obecním sále hospůdky Na Braňce koná oldies retro diskotéka. Hity 70., 80. a 90. let a milénia zahraje DJ Antuka. Ti, kdo přijdou v retro oblečení, mají stylový welcome drink zdarma.

Na Braňce začala stavba autobusového zálivu. Přispěje k bezpečnosti chodců

Na Braňce začala stavba autobusového zálivu. Přispěje k bezpečnosti chodců. Foto: mapy.cz

V pondělí 13. března začala na Braňce dlouho připravovaná stavba autobusového zálivu pro bezpečné zajíždění autobusu, včetně místa pro přecházení, které má zajistit bezpečné přecházení hlavní komunikace.

Aktuálně nejsou prostory zastávek dostatečně bezpečné. Zastávka ve směru na Bakov nad Jizerou nemá odpovídající prostor pro nástup a výstup z autobusu a je nutné nastupovat do autobusu přímo z prostoru křižovatky.

V průběhu stavby bude nástup a výstup z autobusu ve směru do Bakova nad Jizerou posunut asi o 50 metrů.

Nemáte dědický nárok na „zapomenuté“ pole po pradědečkovi? Zkontrolujte nemovitosti na Mnichovohradišťsku, které mají nedostatečně identifikované vlastníky

Nemáte dědický nárok na „zapomenuté“ pole po pradědečkovi? Zkontrolujte nemovitosti na Mnichovohradišťsku, které mají nedostatečně identifikované vlastníky. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) 2× ročně aktualizuje seznam nemovitostí, u nichž v katastru nemovitostí buď není zapsaný žádný vlastník, nebo u zapsaného vlastníka chybí důležité informace k jeho jednoznačné identifikaci. Občané tak mají možnost se k „zapomenutým“ pozemkům, domům, bytům či garážím přihlásit.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top