Podještědské divadelní slavnosti nabídnou muzikál pro děti, inscenaci Semaforu a talk show Karla Šípa

Podještědské divadelní slavnosti nabídnou muzikál pro děti, inscenaci Semaforu a talk show Karla Šípa

Divadelní společnost Vojan a T. J. Sokol Proseč pod Ještědem připravují na podzim 2021 desátý ročník Podještědských divadelních slavností s programem pro děti i dospělé. Návštěvníci se tentokrát mohou těšit na tři představení.

Celou akci zahájí 2. října v sokolovně v Proseči pod Ještědem pohádkový muzikál Brouk Pytlík. Dospělým divákům je určena komedie s nečekaným rozuzlením domácí@štěstí.hned, kterou již několik let pravidelně uvádí pražské divadlo Semafor.

„Po velmi úspěšném sobotním programu v Proseči pod Ještědem v roce 2019 se nám opět podařilo do sokolovny zajistit dvě vynikající představení. Dopoledne uvede Docela velké divadlo z Litvínova Brouka Pytlíka, kterým naváže na dosud divácky bezkonkurenčně nejúspěšnější pohádku plnou písniček Ferda Mravenec. Ale i dospěláci se mohou těšit, neboť jim večer přijedou zahrát Iva Hüttnerová, Michaela Dolinová a David Suchařípa,“ doplnila členka souboru Jana Johnová.

Podještědské divadelní slavnosti pořádají českodubští ochotníci od roku 2012 s původním záměrem seznámit domácí publikum i s jinými divadelními soubory z České republiky. Pro tento účel byly zvoleny prostory sokolovny Proseče pod Ještědem.

„V Proseči jsme moc rádi, že část programu Podještědských divadelní slavností se opětovně odehraje díky spolupráci s T. J. Sokol Proseč pod Ještědem v místní krásné sokolovně. Obec i letos finančně podpoří představení pro děti. Divadelní společnost Vojan má v Podještědí dlouhou tradici a osobně jsem velmi rád, že po nucené přestávce a zrušeném loňském ročníku neopadl elán a nadšení ochotníků připravit letošní program,“ řekl Tomáš Schwarz, starosta obce Proseč pod Ještědem.

X. ročník završí v Českém Dubě dne 25. listopadu zábavná talk show Minipárty Karla Šípa, který si na ni pozval jediného hosta Josefa Aloise Náhlovského.

Českou besedu využívají organizátoři akce od roku 2019 i pro tvorbu vlastní, kdy byl po kompletní rekonstrukci a modernizaci opět zahájen její provoz.

„Činnost a tvorba Divadelní společnosti Vojan a Podještědské divadelní slavnosti nám důstojně připomínají tradici a historický význam České besedy jako centra českého společenského života Podještědí v 19. a 20. století. I v letošním roce máte jedinečnou příležitost stát se součástí nově psané kapitoly této budovy, srdečně zveme do Českého Dubu,“ uvedl starosta města Jiří Miler.

Akce je plánovaná v termínech 2. října a 25. listopadu 2021. Podrobnosti naleznete na webových stránkách slavností.

Vstup na divadelní představení bude divákům umožněn na základě splnění aktuálně platných hygienických opatření Ministerstva zdravotnictví.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top