Nahlédněte za Horizont událostí v nové knize Čeňka Pekaře

Nahlédněte za Horizont událostí v nové knize Čeňka Pekaře
Nahlédněte za Horizont událostí v nové knize Čeňka Pekaře

Básník a spisovatel Čeněk Pekař, který v letech 1965–2018 žil v Mnichově Hradišti, má na kontě další knihu. V těchto dnech se dostala do prodeje novinka s názvem Horizont událostí, což je druhý díl z plánované minimálně trilogie Amnézie.

Napsání knihy stálo autora mnoho úsilí, protože trpí vážnými zdravotními problémy. „Dlouho jsem nevěřil, že to ještě fyzicky i mentálně zvládnu, neboť přítel Parkinson si čím dál tím více vybírá svou krutou daň. Ale mám radost, že žiju a píšu a občas to i někdo čte,“ svěřuje se Čeněk Pekař.

Jak již bylo zmíněno, nová kniha je druhým dílem experimentálního románu o astrálu, ZENu a podstatě reality. Všichni si tvoříme své vlastní scénáře a snažíme se v bezčasém, nekonečném prostoru po sobě zanechat jakousi nesmazatelnou stopu. Zoufalým výkřikem: „Já jsem tu taky!“ se všemožně pokoušíme upoutat něčí pozornost. Pozornost koho? Nás ostatních podobně volajících, lačnících po tak pomíjivém pocitu vlastní důležitosti? Nebo snad toho něčeho někoho tak neuchopitelného, že nejsme ani schopni jednotného popisu, či pojmenování. Ano, všichni nějak cítíme, že máme svobodnou vůli k činům, po kterých toužíme, ale zároveň si dobře uvědomujeme, že to hřiště pro naše odřená kolena nám jakýsi správce vyměřil; do doby, než mu zkušenostmi danými prožitky životů odrosteme a pustí nás na nové a možná i úplně jiné. Jsme prostě jako to zrnko písku na Sahaře, jež si uvědomuje, že je zrnkem, ale rádo by se alespoň na chvíli pro jednou cítilo jako duna, jako oáza či nejlépe jako celá Sahara. Jsme tedy tvůrci své reality? No jasně, že jsme. Jen musíme hrát a běhat po jeho hřišti, podle daných pravidel. Ovšem ta pravidla popisující realitu jsou tak skvěle vymyšlená, že nejsme schopni od sebe oddělit jednotlivé iluze našeho vnímání toho, co nazýváme realita.

Nahlédněte za Horizont událostí v nové knize Čeňka Pekaře

Jako ebook pro čtečky ve všech formátech získáte knihu například na těchto odkazech:

Jako tištěnou knihu ji můžete koupit na e-shopu vydavatele:   


Čeněk Pekař v letech 1965–2018 žil a bydlel v Mnichově Hradišti, a i když nyní bydlí v Mladé Boleslavi, považuje se stále za „Hradišťáka“. Celý profesní život se živil a bavil oborem IT a po odchodu do invalidního důchodu v roce 2019 se IT stále baví (https://cenekpekar.wixstudio.io/doma), ale přesto vyhrává jeho druhá láska, a tou je autorské psaní – poezie i próza. Na našem webu vždy v polovině měsíce zveřejňujeme ukázku z jeho tvorby.


Mohlo by vás také zajímat:

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top