Dolní Krupou čeká v sobotu tradiční Svatováclavské posvícení

Fara v Dolní Krupé. Foto: Petr Novák

Obec Dolní Krupá ve spolupráci s Muzeem Mladoboleslavska zve na tradiční Svatováclavské posvícení v sobotu 30. září od 14 hodin na návsi před farou.

Návštěvníky čeká drobný stánkový prodej, koláče, občerstvení, točené pivo, medovina, tvůrčí dílna pro děti i pro dospělé, naučný program pro zvídavé děti, prohlídky fary, hudební doprovod. 

Středočeský kraj chystá obnovu areálu fary v Dolní Krupé

Fara v Dolní Krupé. Foto: Petr Novák

Rada Středočeského kraje schválila vyhlášení veřejné zakázky na rekonstrukci historické hospodářské budovy v areálu fary v Dolní Krupé. Otevření pro veřejnost je plánováno na září 2024. Náklady na rekonstrukci jsou odhadovány na 5,6 milionu korun. V další fázi kraj chystá kraj také revitalizace přilehlé zahrady.

Objekt barokní roubené fary s přilehlou hospodářskou budovou a zahradou v Dolní Krupé je zapsanou kulturní památkou.

Uzavírky silnic dočasně ruší některé autobusové zastávky v Mladé Boleslavi a Dolní Krupé

Uzavírky silnic dočasně ruší některé autobusové zastávky v Mladé Boleslavi a Dolní Krupé. Ilustrační foto: Petr Novák

Cestující do Mladé Boleslavi a do Dolní Krupé se musí v nejbližích dnech připravit na omezení vyvolaná uzavírkami silnic.

Od 22. července do 6. srpna budou z důvodu úplné uzavírky třídy Václava Klementa v Mladé Boleslavi mezi Škoda Muzeem a Jaselskou ulicí změněny jízdní řády autobusových linek PID.

Pro všechny linky budou zrušeny zastávky:

Fara v Dolní Krupé zve v sobotu na fotografický workshop

Fara v Dolní Krupé zve v sobotu na fotografický workshop

Fara v Dolní Krupé je letos otevřená už od května, a to vždy ve středu, sobotu a neděli. Kromě běžných prohlídek si i v letošní sezóně připravila speciální programy. A jedním z nich je 24. června od 14 hodin fotografický workshop.

S fotografkou Janou Turkovou si návštěvníci vyzkoušejí fotografovat přírodu, památky i lidi. Nebudete k tomu potřebovat žádnou speciální techniku, stačí vytáhnout z kapsy mobil a začít lovit objekty, děje a okamžiky.

Silnice z Mimoně bývalým vojenským prostorem prošla rekonstrukcí za 300 milionů korun

Silnice z Mimoně bývalým vojenským prostorem prošla rekonstrukcí za 300 milionů korun. Foto: Liberecký kraj

Liberecký kraj dokončil rozsáhlou rekonstrukci silnice II/268 z Mimoně na hranici se Středočeským krajem směrem do Mnichova Hradiště. Komunikace vedoucí napříč bývalým vojenským prostorem Ralsko je vytíženou alternativou k silnici I/38. Její oprava vyšla na necelých 301 milionů korun, většinu nákladů zaplatily evropské fondy.

Od 15. května pozor na dočasnou změnu jízdního řádu autobusové linky do Dolní Rokyté

Od 15. května pozor na dočasnou změnu jízdního řádu autobusové linky do Dolní Rokyté. Foto: Petr Novák

Od 15. do 21. května bude na lince 727 (Mnichovo Hradiště – Dolní Krupá – Rokytá) z důvodu uzavírky silnice v Dolní Rokyté zaveden výlukový jízdní řád.

Zastávky Rokytá, Horní Rokytá a Rokytá Dolní Rokytá, ranč jsou zrušeny. Náhradní zastávky jsou Rokytá ,Horní Rokytá, otočka a Rokytá,Dolní Rokytá,rozc. 

Odjezdové časy jsou změněny až o 15 minut (zejména na spojích, které nejedou přes Dolní Krupou). Výlukový řád přinášíme níže.

Z důvodu rekonstrukce silnice mezi Ralskem a Dolní Krupou bude dočasně změněn jízdní řád autobusů z Mimoně do Mladé Boleslavi

Z důvodu rekonstrukce silnice mezi Ralskem a Dolní Krupou bude dočasně změněn jízdní řád autobusů z Mimoně do Mladé Boleslavi

Od pondělí 17. dubna do pátku 28. dubna bude dočasně změněn jízdní řád autobusové linky 427 (Mimoň – Ralsko – Mnichovo Hradiště – Mladá Boleslav) z důvodu dokončení rekonstrukce silnice II/268 mezi Ralskem a Dolní Krupou.

Na lince dochází k časovým změnám odjezdů spojů až o 5 minuty, zároveň se ruší zastávka Dolní Krupá, u lípy. Autobusy budou jezdit objízdnou trasou přes vojenské lesy a Rokytou.

Na faře v Dolní Krupé se v neděli koná tradiční oslava Velikonoc

Na faře v Dolní Krupé se v neděli koná tradiční oslava Velikonoc. Foto: Petr Novák

Muzeum Mladoboleslavska probouzí faru v Dolní Krupé ze zimního spánku a otevírá ji v neděli 2. dubna pro tradiční velikonoční setkání.

Přijďte si uplést pomlázku, vybarvit vajíčko a ochutnat liščí preclík. Kromě velikonočních zastavení s hrami a úkoly vás čeká vystoupení souboru Kominíček. Přístupné budou také stálé expozice věnované životu na faře a zaniklým obcím Ralsko.

Fara bude otevřena od 14 do 18 hodin.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top