Výsledky voleb v ORP Mnichovo Hradiště: Všichni kandidující starostové a místostarostové obhájili mandáty zastupitelů

Výsledky voleb v ORP Mnichovo Hradiště: Všichni kandidující starostové a místostarostové obhájili mandáty zastupitelů. Ilustrační foto: Petr Novák

O volebním výsledku v Mnichově Hradišti jsme již informovali. Nyní se pojďme podívat, jak dopadli kandidáti v ostatních obcích našeho ORP. Všichni kandidující starostové a místostarostové obhájili mandáty zastupitelů. V některých případech je však voliči preferenčními hlasy posunuli z prvních míst kandidátek níže. Starosty a místostarosty volí zastupitelstva na svých ustavujících schůzích.

PŘEHLEDNĚ: Kde najdete na Mnichovohradišťsku volební místnosti pro vaši obec či ulici?

PŘEHLEDNĚ: Kde najdete na Mnichovohradišťsku volební místnosti pro vaši obec či ulici? Ilustrační foto: Radek Žďánský

Komunální volby jsou tady již tento týden. Uskuteční se v pátek 23. a v sobotu 24. září. Níže přinášíme seznam volebních místností v ORP Mnichovo Hradiště, kde můžete dle místa vašeho trvalého pobytu uplatnit své volební právo. O tom, jak upravit hlasovací lístek a co dalšího by voliči měli vědět, jsme již informovali v tomto článku.

Bílá Hlína

Komunální volby: V Chocnějovicích drží pospolu kandidáti z místních částí

V Chocnějovicích drží pospolu kandidáti z místních částí. Foto: mapy.cz

Občané Chocnějovic, Drahotic a Sovenic sestavili pro každou z těchto místní částí kandinátní listinu nezávislých kandidátů. Další listina je společná pro Rostkov a Ouč. Bez potenciálního zastoupení občanů ve vedení obce zůstávají místní části Buda a Buřínsko.

Za SNK Chocnějovice kandiduje současný starosta František Stand, za SNK Drahotice současný místostarosta Jan Landa.

Volby se konají ve dnech 23. a 24. září 2022.

V Chocnějovicích si v srpnu připomenou 700 let obce

V Chocnějovicích si v srpnu připomenou 700 let obce

Chocnějovice pořádají oslavu 700 let obce. Uskuteční se v sobotu 20. srpna od 10.30 hodin v areálu sportovního hřiště.

Na programu je představení znaků obce, odhalení vzpomínkového místa akademika Jana Filipa, výstava fotografií obce, vysvěcení znaků obce v kostele sv. Havla a mše.

K vidění bude výstava zbraní a hasičské techniky či módní přehlídka. Děti se mohou těšit na animátory Kláru a Lukáše, skákací hrad, hrací prvky, lukostřelbu, projížďku na konících, indiánské týpí, malování na obličej a mnoho dalšího.

Vychází kniha Mnichovo Hradiště a okolí z nebe

Vychází kniha Mnichovo Hradiště a okolí z nebe

Série knih nakladatelství CBS mapující Česko z nebe má další přírůstek, a tentokrát je jím Mnichovo Hradiště a okolní obce. Pečlivě sestavená kniha leteckých snímků je dílem Milana Paprčky a Matúše Krajňáka. V nejbližších dnech fotopublikace dorazí na pulty knihkupectví i do internetových obchodů.

Silnici z Mohelnice nad Jizerou na Český Dub už rok trápí uzavírka kvůli pádu skalního masivu. Otevření je zatím v nedohlednu

Silnici z Mohelnice nad Jizerou na Český Dub už rok trápí uzavírka kvůli pádu skalního masivu. Otevření je zatím v nedohlednu. Foto: Petr Novák

Vloni v březnu došlo na silnici II/277 těsně za obcí Mohelnice nad Jizerou směrem na Podhoru k sesuvu většího množství kamení a půdy z přilehlého svahu, který zasypal oba jízdní pruhy. V důsledku toho je hlavní tah na Český Dub v tomto úseku již rok uzavřen. Jeho otevření bohužel zatím není v dohledné době reálné. 

Obce Mohelnice nad Jizerou a Chocnějovice usilovaly alespoň o částečné zprovoznění a spuštění kyvadlovou dopravou, ale tato varianta se nakonec ukázala jako nereálná.

Mezinárodní den žen oslaví obce i cukrárna

Mezinárodní den žen oslaví obce i cukrárna. Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

Mezinárodní den žen (MDŽ) každoročně připadá na 8. března. Tento mezinárodně uznávaný svátek byl stanoven Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. U nás je pro někoho možná zprofanovaný minulým režimem, s komunismem však ve skutečnosti vůbec nesouvisí. Je oslavou mnohaletého mezinárodního boje za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. Proto si jej v ČR připomínáme na řadě míst i v současnosti. Od roku 2004 je dokonce významným dnem.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top