Výsledky voleb v ORP Mnichovo Hradiště: Všichni kandidující starostové a místostarostové obhájili mandáty zastupitelů

Výsledky voleb v ORP Mnichovo Hradiště: Všichni kandidující starostové a místostarostové obhájili mandáty zastupitelů. Ilustrační foto: Petr Novák

O volebním výsledku v Mnichově Hradišti jsme již informovali. Nyní se pojďme podívat, jak dopadli kandidáti v ostatních obcích našeho ORP. Všichni kandidující starostové a místostarostové obhájili mandáty zastupitelů. V některých případech je však voliči preferenčními hlasy posunuli z prvních míst kandidátek níže. Starosty a místostarosty volí zastupitelstva na svých ustavujících schůzích.

PŘEHLEDNĚ: Kde najdete na Mnichovohradišťsku volební místnosti pro vaši obec či ulici?

PŘEHLEDNĚ: Kde najdete na Mnichovohradišťsku volební místnosti pro vaši obec či ulici? Ilustrační foto: Radek Žďánský

Komunální volby jsou tady již tento týden. Uskuteční se v pátek 23. a v sobotu 24. září. Níže přinášíme seznam volebních místností v ORP Mnichovo Hradiště, kde můžete dle místa vašeho trvalého pobytu uplatnit své volební právo. O tom, jak upravit hlasovací lístek a co dalšího by voliči měli vědět, jsme již informovali v tomto článku.

Bílá Hlína

Od 28. do 30. srpna čekají železniční trať z Hradiště do Turnova opravy. Ranní a večerní vlaky budou nahrazeny autobusy

Ilustrační foto: Jan Juřena

Na železniční trati 070 Praha–Turnov dojde v úseku Mnichovo Hradiště–Turnov ve dnech 28./29. a 29./30. srpna 2022 vždy od 21.10 do 5.00 hodin k výlukám.

Komunální volby: Voliče ve Březině čekají dvě kandidátní listiny s podobnými názvy

Voliče ve Březině čekají dvě kandidátní listiny s podobnými názvy. Foto: mapy.cz

Ve Březině najdou voliči na kandidátních listinách do komunálních voleb dvě uskupení s podobnými názvy: Jsme Březina a Honsob a Společně pro Březinu a Honsob.

Za uskupení Společně pro Březinu a Honsob kandiduje jak současná starostka Dagmar Svobodová, tak místostarostka Barbora Dvořáková.

Zastupitelstvo ve Březině je pětičlenné. Za každé z uvedených uskupení do něj kandiduje šest lidí.

Volby se konají ve dnech 23. a 24. září 2022.

Březinu v sobotu čekají letní slavnosti

Březinu v sobotu čekají letní slavnosti. Foto: SDH Březina

Sbor dobrovolných hasičů Březina pořádá v sobotu 6. srpna od 16 hodin na návsi ve Březině Březinské letní slavnosti.

Těšit se můžete na hudební vystoupení kapely Katapult Revival, Luboše Odháněla a skupiny Wotazník. Dále vystoupí TK IMPULS Sokol Mnichovo Hradiště a Jerry Holek, který předvede show s bičem.

Program zpestří pouťové atrakce a zajištěno je bohaté občerstvení.

Vstupenky v předprodeji můžete sehnat v pátek 5. srpna od 19 hodin v hasičárně za 100 Kč, případně za 200 Kč na místě.

Rally Bohemia přinese dopravní omezení u Březiny

V pátek 8. července startuje Rally Bohemia. Přinese dopravní omezení u Březiny. Ilustrační foto: archiv Jaroslava Kastnera

V pátek 8. července se uskuteční v okolí Mnichova Hradiště závody Rally Bohemia. Trasa závodu pojede mezi 10. a 17. hodinou tzv. shakedown (Loukov – Březina – Kruhy). Na silnici II/610 mezi Březinou a Hoškovicemi bude v tomto čase platit zákaz zastavení v obou směrech. Diváci budou moct parkovat na letišti. Na parkoviště je navedou směrové šipky.

V následujících dnech budou mít milovníci rychlých kol možnost obdivovat rychlou jízdu v Mladé Boleslavi a okolí nebo na rychlostních zkouškách na Semilsku, Turnovsku i jinde.

V pátek 8. července startuje Rally Bohemia. Přinese dopravní omezení u Březiny

V pátek 8. července startuje Rally Bohemia. Přinese dopravní omezení u Březiny. Ilustrační foto: archiv Jaroslava Kastnera

Začátek července bude patřit dalšímu ročníku Rally Bohemia Mladá Boleslav. Termín závodu je od 8. do 10. července. V pátek 8. července bude tento svátek příznivců rally startovat na náměstí v České Lípě, odkud se budou posádky přesouvat na Autodrom Sosnová k první rychlostní zkoušce. 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top